top of page
  • yardencahol

הבלוגריות מגלות: מהי לדעתן צרכנות כלכלית נכונה עם ילדים?

עודכן: 12 באוג׳ 2021

העונות מתחלפות, עוד ילד התווסף למשפחה ואיתו גם הצורך לקנות בגדים חדשים (והרבה!). אז חשבתי לעצמי, איך מתנהלים כלכלית בצורה נכונה עם ילדים בבית? איך ניתן לחסוך? פניתי לחברותיי, אימהות ובלוגריות, שגילו לי את הטיפים שלהן בכתבה הבאה. וגם, מחכה לך הפתעה בסוף! אז, את מוכנות להתחיל לחסוך?
ליטל טריאור, בלוגרית טיולים ואמא לליז, שנה וחצי:

איך את נערכת מבחינת בגדים לליז? "לרוב אני מזמינה מראש, אבל לא הרבה זמן מראש," אומרת ליטל, "בערך חודש-חודשיים מראש, ובעיקר בגדים לעונה הבאה. כרגע עוד קשה לי לדעת מה בדיוק תהיה המידה שלה עונה קדימה ולכן אני מעדיפה להזמין יחסית זמן קצר מראש בגדים עבורה. אני גם מעדיפה שיהיה לי מראש כמות מסויימת של בגדים בתחילת העונה ובמהלך העונה אני קונה אם חסר לה משהו. ליז היא נכדה ראשונה משני הצדדים כך שהיא גם מקבלת בלי סוף מתנות ובגדים מהמשפחה."


מאיפה את קונה את הבגדים של ליז?

"את רוב הבגדים שלה אני מזמינה מחול, בעיקר כי יש שם מבחר יותר גדול והמחירים לרוב (כשהם לא בסוף עונה) זולים יותר. אני מזמינה הרבה מאליאקספרס ונקסט בגדים. לוקחת בחשבון שיקח להם זמן להגיע ומזמינה בהתאם מספיק זמן מראש. בגדים שהיו מספיק איכותיים משם ואהבתי, הזמנתי אחר כך גם בשתי מידות גדולות יותר לקיץ או לחורף הבא."


לפי מה את בוחרת איפה לקנות? מה חשוב לך במוצר שאת קונה?

"אתחיל בזה שחשוב לי שהבד יהיה לליז נוח ונושם, אבל האיכות לא מאוד חשובה לי, בעיקר כי בכל יום היא משתדלת בכל כוחה ללכלך את הבגדים ולא תמיד הכתמים יורדים (למרות המאמצים שלי). בנוסף היא גדלה כל הזמן כך שבגד יכול להחזיק ממש מעט זמן, ולכן לא אשקיע הרבה כסף עבור איכות מאוד גבוהה."


מה הטיפ שלך לקוראות הבלוג?

"כשיש סוף עונה משמעותי בארץ, אני לפעמים קונה לה מידה אחת או שתיים גדול יותר כבר לעונה הבאה. ואולי הטיפ החשוב ביותר - אני לא קונה לה הרבה, רק כשמרגיש לי שחסר לה משהו, ככה אני חוסכת לא מעט בגדים שהייתי קונה ״סתם כי יפה״ או 'סתם כי עכשיו זה במבצע'."


לעמוד האינסטגרם הסופר פוטוגני של ליטל, לחצי על התמונה:נילקה, בלוגרית אימהות, אמא ל-4 ילדים בגילאים שונים:

איך את נערכת מבחינת בגדים לילדים?

"מחכה חד משמעית למבצעי סוף עונה. בגלל שיש לי 4 ילדים אז אני קונה בסוף עונה גם לשנה הבאה."


מאיפה את קונה את הבגדים שלהם?

"לרוב קונה בארץ לקידס. אונליין כמובן. בגדי ים לילדה רק מאליאקספרס או נקסט. שלא תהיה עוד ילדה בבריכה עם אותו בגד ים😂".

לפי מה את בוחרת איפה לקנות? מה חשוב לך במוצר שאת קונה?

"אני מאוד אוהבת טריקו, מבחינת האיכות, אבל מבחינת המראה פחות. מה שכן, ככל שזה יותר אחוזי כותנה כך יותר טוב אז אני משתדלת לקנות רק 100% כותנה. לרוב אחרי כמה כביסות ומייבשים אני רואה את רמת איכות הבד והתפירה ואז יודעת אם להמשיך לקנות מאותו מותג או לא."

מה הטיפ שלך לקוראות הבלוג?

"חד משמעית, לקנות רק בסוף עונה ורק אונליין. קניתי בגולף עכשיו 4 חולצות ב 50 . הזיה."


לעמוד האינסטגרם הסופר קורע של נילי, לחצי על התמונה:


נופית חזות, בלוגרית טיולים ואימהות, אמא לברבור, 9 חודשים:

איך את נערכת מבחינת בגדים לבר?

"לא חיכיתי לחילופי עונות בגלל שזאת תינוקת ראשונה ועוד לא הצלחתי להבין את קצב הגדילה שלה. אז כל פעם קניתי עוד ועוד, רציתי להיות בטוחה ולא לקנות סתם".


מאיפה את קונה את הבגדים שלה?

"לרוב אני קונה גם מחו"ל וגם מהארץ, במיוחד שיש מבצעים שווים בארץ כמו בגולף קידס, קרטרס, זארה קידס, שילב ומיננה!"


לפי מה את בוחרת איפה לקנות? מה חשוב לך במוצר שאת קונה?

"לרוב רק מלמשש את הבד אני יכולה לדעת את האיכות של הבגד. בגד שעבר כביסה ונשמר עם אותו בד אז הוא ישמר לטווח רחוק. אני ממליצה לא לקנות בדים קשים מידי כי יש להם נטייה להיהרס".


מה הטיפ שלך לקוראות הבלוג?

"אפשר לקנות בגדים בסיילים (מבלי לחכות לסוף העונה) ע״י קופונים שרצים באינטרנט, שימוש הכרטיסים (חבר, מועדון שלך), וכניסה לאותם אתרים לקטגוריה של sale".


לאינסטגרם המהמם של נופית, לחצו על התמונה:גל זוטא, בלוגרית טיולים, קריאייטיב בדיגיטל, אמא לעמית, מאיה ואיתי בן החודש

איך את נערכת מבחינת בגדים לילדים?

"כידוע, אנחנו האימהות מוציאות הכי הרבה כסף על צעצועים ובגדים לילדים. מאז שגיליתי את פראיימרק וגם בזכות כניסתם של חברות הלוקוסט לחיינו, בעת ביקורים באירופה הייתי פוקדת לפני כל עונה את אחד מסניפי הפראיימרק וקונה לילדים בגדים לכל אותה עונה. אך מאז הקורונה הייתי צריכה למצוא חלופה בארץ."

מאיפה את קונה את הבגדים שלהם?

"מאז הקורונה ובשל העובדה שאני לא יכולה לטוס ולקנות בפראיימרק, אני משתלדת לקנות ברשתות זולות ומחסני אופנה, בעיקר בשל העובדה שבגדי ילדים מספיקים לעונה אחת ולפעמים אפילו לחצי מהעונה, וילדים נוטים ללכלך את הבגדים גם ככה. וכידוע, לא תמיד זה יורד מהבגדים."

לפי מה את בוחרת איפה לקנות? מה חשוב לך במוצר שאת קונה?

כמובן לפי האיכות של הבד, חשוב לי שלילדים יהיה נוח ונעים, וגם המחיר משחק פה משחק, במיוחד כשיש לך כבר 3 ילדים. אבל מה שכן, אפשר להעביר בגדים מילד ילד כשהם גדלים. לדוגמא, עכשיו נולד לי תינוק בן, אז למזלי הייתי חכמה מספיק לשמור בגדים מעמית, הילד הבכור שכיום הוא כבר בן 7."

מה הטיפ שלך לקוראות הבלוג? "קודם כל, שימוש בקודי קופונים שרצים ברשת של בלוגרים ומשפיענים - מדובר בהנחות משמעותיות שחוסכות לנו האימהות לא מעט. ובהטבות של כרטיסי מועדון (חבר, מקס ועוד) שיכולים להגיע עד ל-30% הנחה. אני חושבת ששווה להצטרף לכמה מהמועדונים ואפילו לבטל אחרי שנה כי בדרך כלל בשנה הראשונה כרטיס המועדון לא עולה כסף."

וגם, יד 2 זו לא מילה גסה - אפשר למצוא שם מציאות (בעיקר ריהוט, אביזרים וצעצועים) וגם במרקט פלייס בפייסבוק וקבוצות ייעודיות ברשת שנועדו בדיוק בשביל הדברים האלו."


בנוסף, גם על צעצועים אנחנו מוציאים הרבה מאוד כסף, ואני חושבת שאם יש לי טיפים שעובדים לתת לאימהות כמוני, זה לתת לילדים דמי כיס (מגיל 5 נגיד), ולתת להם להחליט כשאנחנו הולכים לחנות על מה הם רוצים לבזבז את הכסף שלהם. חינוך מגיל קטן מה שנקרא" (קריצה, קריצה). בנוסף, בימי הולדת, במקום לקבל מתנות לילדים שישבו בחדר המשחקים מבלי שיגעו בהם אחרי שבוע, החלטנו אני ובעלי להכין רשימה, מעין 'וויש ליסט של הילדים', אותה אנחנו מעבירים למשפחה וכך כל אחד מבני המשפחה משתתף בקנייה, ולבסוף, הם קונים ביחד מתנה משותפת גדולה או כמה מתנות קטנות, אבל שהילד בחר וביקש בעצמו".


לדף האינסטגרם היצירתי של גל, לחצו על התמונה:גיל שילה, אמא ל-2 בנות, בלוגרית לייף סטייל ואימהות

איך את נערכת מבחינת בגדים לבנות?

"בדרך כלל אני אוהבת להתחדש בקולקציה חדשה ובחילופי עונות, בעיקר אם אנחנו לקראת חגים או מוזמנים לאירוע חגיגי", אומרת גיל. "ביגוד לחילופי עונות אני בדרך כלל קונה שיהיה לבנות לגן, ובגדים ליומיומים אני קונה מלאי גדול יותר, במקומות זולים יותר".


מאיפה את קונה את הבגדים שלהן?

"לפעמים אני קונה בחו"ל, מזמינה מנקסט הרבה, שם יש יותר מבחר של בייסיקים שקשה לי למצוא בארץ. אבל, הזמן שלוקח למשלוח להגיע לפעמים מורט עצבים אז אני קונה גם בארץ".


לפי מה את בוחרת איפה לקנות? מה חשוב לך במוצר שאת קונה?

"אני קונה רק 100% כותנה! בודקת לפני. זה חשוב לי ממש. אני כבר מכירה את המותגים ומניסיון אישי ולפי זה כבר יודעת מאיפה לקנות ומאיפה לאאם פעם קניתי בגד שלאחר מכן יצאו ממנו סיבים או שהצבע ירד אחרי כמה כביסות, למדתי לא לקנות ממנו יותר".


מה הטיפ שלך לקוראות הבלוג?

"היום הכי שווה להשתמש בקופונים של משפיעניות, כמובן לעשות חבר מועדון ברשתות מסוימות, לפעמים זה משתלם ממש, ועוד יותר כשיש כפל מבצעים!

כמובן גם להזמין דברים מסוימים בעלי אקספרס ונקסט אהוביי".


לפרופיל אינסטגרם המלא בסטייל של גיל, לחצו על התמונה:
לסיכום, עלו כאן כמה תובנות וטיפים מעולים לחיסכון בכל מה שקשור לבגדי ילדים ותינוקות. אני אוסיף שישנם גם ימי מכירות מיוחדים של מותגים כמו "בייביסטאר" לדוגמא, שעורכים סייל ענק בסניפים שלהם עם הנחות ענק רק לאותם ימים. אז שווה להיערך מראש ולחכות לימים כאלו!

בנוסף, אצלי איכות זה שם המשחק! ובתור מי שנוטה לכבס ולייבש במייבש כל יום ולא לתלות בכלל את הכביסה, חשוב לי שאיכות הבד תהיה טובה! ולכן אני קונה המון בקרטרס - מניסיון, הבגדים שלהם לא מתכווצים ונשארים כמו שהם! ובגלל זה אני מאוד אוהבת את המותג. אם גם אתן, ובא לכן לחסוך עוד יותר על בגדי הילדודס שלכן, קבלו ממני קוד קופון בסך 15% הנחה על כל האתר של קרטרס ישראל, כולל אושקוש, כולל כפל מבצעים, רק עבורכן, העוקבות שלי!

המחירים הסופיים יוצאים בדיחה (כי גם ככה יש הנחות ענק)! ממליצה לכן, כמו שכמה מחברותיי אמרו כאן, להתחיל לרכוש ביגוד כבר לחורף, אני יודעת שאני הולכת לעשות את זה!


קוד הקופון הוא: YARDENC15 והוא בתוקף עד ה-31.8.21 >> למעבר לקרטרס לחצו כאן!


תהנו (:


279 צפיות0 תגובות

Comments


bottom of page